Čo je to superfood? Superpotraviny

Sponzorovaný obsah

Super jedlá, ktoré nespadajú na jeseň!

Bojujete s každodennou pohodu? Aj keď spí dosť, je stále hore? Chcete urobiť lepšie sústredenie a silnejší imunitný systém? Ako lenivý človek si ako prvý myslíme, že sme preťažení a na zmenu situácie potrebujeme len odpočinok. Je však potrebné poznamenať, že únavu, nevoľnosť a stratu výkonnosti možno často pripísať nedostatku základných mikroživín. Tu sa diskutuje o tisíckach tém uvedených v médiách, na internete, na fórach a na webových stránkach zaoberajúcich sa touto témou, zdravá a rozmanitá výživa. Čo sa počíta? Aké suroviny by som mal uprednostniť? Väčšina ľudí si myslí, že len o kilo navyše je dôležité starostlivo si vybrať jedlo na stole. Faktom je, že to, ako jeme, je dôležité pre naše celkové zdravie.

Nielen kvôli strave!

Mnoho ľudí dáva prednosť tomu, aby sa strava nazývala časom na stratu ďalších libier, hoci by bolo lepšie považovať ju za súčasť zmeny životného štýlu. Stále viac ľudí si uvedomuje, že boj proti kilogramom je dôležitý nielen pre atraktívny vzhľad a sebavedomie, ale aj pre udržanie zdravia. Nadmerná váha je spojená s mnohými chorobami, ako sú cukrovka, hypertenzia, vysoký cholesterol, kĺbové ťažkosti a kožné ochorenia, ktoré sú určite rizikovým faktorom. Pri zdravej výžive sa oplatí doplniť dennú rutinu o superpotraviny, ktoré slúžia na ochranu, obnovu a samozrejme dosiahnutie požadovaného tvaru čo najskôr. Superpotraviny od spoločnosti supergreens.sk majú vysokuú kvalitu preto ich doporučujeme. A čo sú superpotraviny a prečo sú pre organizáciu dôležité?

Koncentrované mikroživiny v superpotravinách

Bežné prísady a prípravky známe ako superpotraviny sú také, že obsahujú iba prírodné prísady, a tak poskytujú telu vitamíny a minerály. Mnoho ľudí už zaraďuje jablká do tejto kategórie, ale ak ich chcete interpretovať striktne, zahŕňajú iba potraviny a doplnky, ktoré obsahujú značné množstvo mikroživín. Zo svojej podstaty neočakávajú od svojej spotreby žiadne vedľajšie účinky. Niektoré typy sú dosť liečivé, ale pravidelná diéta zvyčajne nebude problémom. Pretože neobsahujú žiadne prídavné látky, do tela sa vstrebávajú iba vitamíny, minerály, vlákna, antioxidanty a ďalšie živiny, čo má veľa výhod pre naše celkové blaho.

Zdravie so superpotravinami

Môžeme dokonca navrhnúť celú stravu s výrazným množstvom superpotravín. Nie je náhoda, že priemerný vek ľudí, ktorí ich často používajú, napríklad Japoncov, je omnoho vyšší ako v našej krajine. Len zelenina, ovocie, ryby a riasy sú schopné dodávať telu všetko, čo potrebuje. Sortiment superpotravín je samozrejme omnoho širší a ako potravinové doplnky môžeme brať riasy, cesnak alebo napríklad bobule goji. Hoci odborníci sa domnievajú, že prírodné zdroje sa dajú vždy využívať s vyššou účinnosťou ako doplnky výživy, nemôžeme ísť o druh potravy.

Čo vyskúšať? Od spiruliny po bobule

Veľkou výhodou superpotravín je to, že sú k dispozícii za prijateľné ceny a po relatívne dlhú dobu napríklad vrece spirulíny, konopných semien alebo semien chia. Spirulina je dostupná v mnohých formách ako prášky a tablety. Má veľký detoxikačný účinok na organizmus, takže vám môžeme pomôcť s funkciou pečene. Odporúča sa užiť 4-6 tabliet denne, ale inak bude dávka a typ závisieť od dávky. Obsahuje minerály, vitamíny, antioxidanty a bielkoviny. To isté platí pre semená konope, ktoré sa dajú použiť na ozdobenie našej ovsenej kaše. Semená Chia alebo pšeničnej trávy, jačmeňa, ktoré sú k dispozícii ako prášok, sú vynikajúcimi doplnkami k inak veľmi zdravému ovsenému vločeku, ale tieto cenné prísady môžete pridať aj do svojho ranného bobuľového smoothie.

Včelárske výrobky boli vždy známe svojou bohatou výživovou hodnotou. To platí najmä pre kráľovskú želé, ktorá inak slúži ako kráľovná včiel. Je ďaleko za životom pracovníkov jasné, prečo toľko ľudí uctieva kráľovskú želé. Odporúča sa tiež pre neplodnosť, ale v skutočnosti neexistuje žiadny zdravotný problém, ktorý nemá priaznivý účinok. Odporúča sa uchovávať v chlade a jesť každý deň ako liek. Má horkú, korenistú chuť, ale stojí za to ju konzumovať, pretože obsahuje úžasné množstvo mikroživín.

Na trhu s zeleninou si môžete vybrať aj prísady, ktoré sa považujú za superpotraviny takou je aj chlorella. Vďaka širokej palete pripraveného kapusta, cesnaku známeho svojimi antimikrobiálnymi a antivírusovými vlastnosťami, čerstvému špenátu a veľmi lacnej repe v zime, to sú skvelé možnosti a vždy stojí za to držať sa doma, takže na stole môžete mať vždy zdravé jedlo.

Celkovo zdravé stravovanie neznamená, že kvalitné výrobky môžeme získať iba vynaložením značných množstiev. Inteligentný výber miesta na nakupovanie a správne kombinovanie a príprava jedál prispeje k zdravému životnému štýlu. Uvedené superpotraviny sú ideálne pre všetky vekové kategórie a počas prechodu na jeseň môžeme zabrániť prechladnutiu.