Wellness Balaton: presvedčte sa ako vyzerá naozajstný oddych

Sponzorovaný obsah

Wellness Balaton: presvedčte sa ako vyzerá naozajstný oddych

Čo pre vás znamená slovo oddych? Viete si ho vychutnať a naplno užiť? Ak je to pobyt vo vode, kde vás uvoľnia a pomasírujú  vodné víry, kde na vás kvapkajú chladivé dažďové kvapky tropickej sprchy, počujete pri tom hromy ako pri ozajstnej búrke, potom ste vo wellness Balaton na správnom mieste.

Wellness Balaton

Môžete sa presvedčiť na vlastnej koži, čo znamená dokonalý oddych a relax. Ak pre vás oddych znamená aj niečo, čo navyše prospieva vášmu zdraviu, potom sú wellness pobyty určite tým pravým riešením.Leto na balatone už dávno nie je  len o pobyte pri jazere. Je tu množstvo príležitostí na vyžitie sa. Okolo celého jazera je vybudovaná cyklotrasa, po ktorej sa elegantne dostanete aj do iných odľahlejších častí tohto krásneho rekreačného miesta.

Okolo jazera je krásna piesočnatá pláž. Užite si balaton na pláži. Môžete si tu vychutnávať slnečné lúče, ktoré tu počas leta krásne opália vašu pokožku. Voda v jazere je počas letnej sezóny veľmi teplá a môžete sa v nej okúpať i v neskorších večerných hodinách. Ideálne pre rodiny s deťmi. Jazero je na mnohých miestach prístupné aj pre neplavcov, breh sa pomaly zvažuje.

Atrakcie

Obľúbenou atrakciou je surfovanie. Môžete sa prihlásiť do školy surfovania, kde vám dajú potrebné základy a potom už len skúšať. Po hladine jazera môžete vidieť loďky, člny a plachetnice, na ktorých sa môžete zviesť.

Vráťme sa ale k tomu, čo ponúka wellness ubytovanie. Fínska sauna je zaručenou klasikou, pri ktorej sa z tela vyplavujú škodlivé toxické látky, prekrvia sa všetky časti tela a pomáha odstrániť aj také problémy ako sú  bolesti kĺbov a svalstva.

Sauny

Výbornou alternatívou je  infrasauna, ktorá tiež pomáha uľaviť od bolesti, posilňuje imunitný systém, podporuje krvný obeh a podporuje detoxikačné procesy organizmu.

Vnútorný i vonkajší bazén

Balaton
slnko, lúče a energia

Pokiaľ by sa stalo, že vám počasie nebude priať a v jazere sa nebude možné okúpať, tak k dispozícii máte vonkajší i vnútorný bazén s termálnou vodou. Bazény sú vybavené vírivými tryskami a gejzírmi. Pomasírujú vám unavené telo a dodajú  novú energiu.

Táto oblasť je známa tým, že je bohatá na termálne a minerálne pramene, ktoré sa tu nachádzajú vo veľkom množstve. Teda aj tradícia kúpeľníctva tu siaha do dávnej histórie.

Množstvo procedúr je postavených na základe účinkov liečivej vody. V ponuke služieb sú však i masáže. Veľmi žiadanou je thajská masáž, pri ktorej sa používajú trošku iné postupy a pracuje sa viac systematicky. Klasická masáž sa zameriava na jednotlivé časti tela. Môžete si dať masáž rúk, nôh, hlavy, chrbtice, ale i celotelovú masáž.

Wellness víkendové pobyty

relax
relaxácia v prírode

Mala Garden má bohatú ponuku služieb a nie je to wellness na jeden deň. Ak chcete vyskúšať aspoň väčšiu časť zo spomínaných procedúr, mali by ste si na to rezervovať aspoň víkend.

Ak pre Vás slovo oddych znamená čas, kedy nebudete nič robiť, iba ležať, počúvať relaxačnú hudbu, cítiť vôňu esenciálnych olejov a vnímať šikovné ruky masérov, potom je jedine wellness v hoteli Mala Garden tým miestom, na ktoré musíte bezpodmienečne zavítať.

Je to miesto, kde môžete vlastnými vnemami prežiť a precítiť skutočný význam slova oddych. Už to viete? Slovo oddych sa ukrýva pod pojmom Mala Garden.